коли за порогом пекло...
Вірш / Природадовжелезне безмежним змієм
вповзає підлогою протяг.
розсовує стіни, допоки
вони не звіються штипом
у темряві темних матерій.
і жалом (тригостре лезо -
лезо болю, жалю, печалі) -
жалить ним простір вільний,
трощить настирно стелю!
...і дах вибухає! в темінь,
у космос летять уламки...
і там, у всесвіті тому
створіння хвостаті гасають
на конях смолистих пекла
вершниками у кульбаках.
зривають пугами зорі
та скидують їх зі свистом.
зірки підбирають, складають
у кошики верболозні
мелюзини, лісниці, мамуни,
одміни, капуші та... - морок,
що манії дух зловорожий.
до млину ті кошики зносять.
жертовним дарунком,
у шані до ніг Млинаря висипають
злодійські вкрадені зорі.
простромлює їх він списом.
над огнищем з чорним димом -
з зірок випарює мрію,
допоки золою не стануть.
на жорна кладе їх камінні,
в смолу перемелює. потім
у пекло
(створінням хвостатим на радість!)
дощем, висипає смолою.
в ебенове небо - вереск!
та захват кувіканням, виски
до млинаря лунають...
...весь той апогей радіння
аж до шпарин досягає,
з яких лютий холод віє -
крізь них довжелезним змієм
вповзає підлогою протяг.
не щільно причинені двері
зі скрипом хитаються вільно............