Лихо.

Вірш / Культура

‎По темних дорогах, глибоких долинах,

‎Де місяць блідий і холодний висить.

‎Там Лихо старе по стежинах блукає,

‎Шукає він душу, щоб занапастить.

‎У оці його завжди зимно й самотньо,

‎А пальці - мов гілля сухе й без життя.

‎Воно не кричить - лиш тихенько шепоче ,

‎``Прийми мене швидше, я доля твоя``.

‎І сяде на серці, як тінь на віконце,

‎Не гріє теплом,в лиш холодом з дна.

‎Не хоче ні щастя, добра, ні достатку,

‎Лиш голод і біль, щоб просвіту не знав.

‎Та є і у Лиха своя таємниця,

‎Воно колись теж було світле й живе.

‎Та людська жорстокість, брехня і байдужість,

‎Зробили з добра йому темне лице.

‎І ходить воно по дорогах гуляє,

‎Несе на собі тіні людських провин.

‎І плаче коли хтось у пісні згадає,

‎Вже й хоче спочити, та мусить іти.

‎Не згадуйте Лихо коли ніч на дворі,

‎Бо прийде у гості - не схоче піти.

‎Але в кого в серці ще іскра палає,

‎Не зможе до того воно підійти.

Верещако Сергій.

Дата написання : 22 Жовтень 2025

18px
Шрифт
Вигляд
Прокручування
A- A+ 18px
Roboto Slab
Open Sans
Noto Serif
PT Sans
1.6
0px
Повільно
A