Мистецтво неба
Вірш / Психологія і відносиниЯблучний мед у смак чаю,
Котрий лишили на столі,
Не врятує від страху й злості
В темряві доріг.
Звуки мотору раз за разом
Заповнюють тишу,
І світло фар пробивається між
Зустрічним вітром.
Ми… сидимо поруч, майже впритул -
Але чи лишились близькі між собою?
Погляди - мов відлуння себе,
Розчинені в сутінках шляху.
Коридори дерев,
Що проносяться на узбіччі,
Допивають залишений [зимою]
Сніг на одинці.
І в цю мить нагадували собі:
Скільки б не шукали ідеального коріння,
Скільки не копали все глибше й глибше -
Все одно помиляємось
Через їхнє випадкове сплетіння.
Ми вже не помічаємо старіння -
Ні себе, ні любові між нами.
Інколи минулі зустрічаємось у снах,
Де були короткі ночі
Для слів, що розсипалися до ранку...
І тихий голос промовив:
``Ти можеш обрати не стіль владні частиці?
Щоб будувати ці не потрібні будинки.
Чи все залишимо на забуття?...``
Відкрий, будь ласка, очі - бо ми вже не у снах,
Це вже навіть не в думках і
не в явних твоїх світах.
Побач, що в цих будинках
Замість вікон - жовте листя,
Де безпорадність, яку не зітреш ні скотчем,
Ні дощем…
Але, може, саме в цьому -
І є мистецтво неба:
Вчитися мовчати,
І все ж лишатися…
Лишатися з Тобою серед натовпу.