Молодшому брату
Вірш / Військовекітель злазить зі стіни сам
вибирає ніч
музику
і обіймає мене пустими рукавами
як ти, щоб зігріти
ніжно, як брат
Як ти
якого вже немає
Кітель веде —
обережно, невагомо
як тоді, на фестивалі в Дахнівці
де трава до колін
де я була дуже пʼяна
А ти — смієшся
а ти — вже майже дорослий
І ця вівця Катя з бейджиком
І ми не знали,
скільки нам залишилось
обом
у кишені твого кітеля — нічого
І воно питає
«ти ще пам’ятаєш?»
так.
Заєць, так.
Як в йобаному гаріпотері — олвейс
Як прокладки
Ти б з цього посміявся і потріпав би моє волосся
Яке кожного літа в дредах
Ну. Шариш. Це щоб жарко не було
А ще… щоб ти заплутався і лишився кожного разу, як наснишся
пам’ятаю, як ти скидав мені вірші
і чекав —
що скажу,
де підправити риму
де пофіксити розмір
де приховати правду, яка нас усіх дуже боляче єбала
Вибач за футболки
Я їх зробила,
Але
не встигла
Все решта — не важливо
Я лише ескізи лишила,
Які зробила тобі
А ще
Лишила
звичку говорити про тебе
вголос
розповідати, яким був
і чому сміявся
і про дівчат
і про те як закохувався
і про те як проживав
І про те як вагався
І яким ти завжди був
….
кітель злазить зі стіни
не як тінь
як спогад
що приходить не для того,
щоб боліти
а щоб сказати:
я тут, мала
я є
з тобою
ми просто танцюємо
я ніколи не питаю
Це не ритуал.
Лише пам’ять
яка не хоче боліти
але пізда як болить
Ми ж живі завжди, правда, малий?
у спогадах
поглядах
повідомленнях
у кітелі
що іноді злазить зі стіни
обійняти мене
ще раз
правда ж, малий?
Правда?….
….так?