Там, де ми мали сміятись
Вірш / Суспільствоу Києві смердить згарищем,
і в повітрі — ніби кисіль,
важкий і жовтий, як польова каша.
а я стискаю в передсерді жетон,
як хтось стискає вервицю.
а потім виймаю його з рота,
бо зуби звикли гризти,
а язик — відчувати смак металу.
кажуть: “все буде добре”,
але що вони знають?
ті, що лежать на шезлонгу під пальмою
і ховають очі при зустрічі?
добре, що ти не знаєш, коханий, як це:
за ніч вивчити всі тріщини в бетоні на платформі метро,
запихати в них свої сни та тривогу;
не бачиш, як я не торкаюся вікон,
аби не порізати долоню вибухом;
як я обираю між вдихом і видихом;
не бачиш, як я латаю дірки світу
грубою мотузкою — молитвою,
лайкою,
кров’ю.
ми тут — не жінки, не наречені,
не ті, кого “треба оберігати”.
ми — рунічні стовпи.
ми — береги,
у які врізається пекло,
але не затоплює.
ми — ваша земля.
тил.
подих між лопаток.
я прокидаюсь від сирени —
як від плачу немовляти.
це виє київське небо, готуючись до бою.
і я вию з ним.
бо не змогла витягти з-під завалу
свою скалічену тривогу.
їй було три з половиною.
а потім мені кажуть:
“ви самі винні”,
і “це все політика”,
і я відгризаю собі губу,
щоб не загарчати у відповідь.
бо це не війна.
це те, як ми стоїмо — на цвинтарях і барахолках,
у камуфляжі й фаті,
із наплічниками замість валіз
і з попелом замість румʼянцю.
пліч-о-пліч.
я чекаю тебе, коханий.
мій світе, що вмістився в невеликий бліндаж.
я пишу тобі вірші,
зшиваю образи тугою,
віддаю свій біль за донейт на дрон,
а потім, коли ніхто не бачить —
обіймаю себе за плечі і слухаю своє серцебиття
бо там ще залишився
твій крок.
твій голос.
твоя обітниця повернутись.
повертайся.
бо я досі вчуся
жити
з усіма цими нашими мертвими
у кімнаті,
де ми мали сміятись.