Тайм менеджмент. Життя в роботі і повсякденні

Стаття / Суспільство
Що ж, хочу знову поділитись з уже за довгий час накипілим в моїй голові. Дуже часто чую про те, які всі правильні і як потрібно все робити, але на жаль ця вся правильність стосується тільки місць, де люди, які зі мною діляться, працюють. Але на жаль, коли розмова доходить до життя повсякденного - життя поза межами роботи, то чую тільки, скажемо ниття, що то не виходить, хочеться відпочити, я там не встигаю, а чому доба не 48 годин, ну і звісно ряд цілих таких фраз, з якими ви мабуть зустрічались не одноразово. Я не знаю направду, що таким людям відповісти, оскільки в моїх думках просто киплять нерви, але водночас я не хочу копатись в їхньому житті, я можу лиш сказати як роблю я, але ні в якому разі не збираюсь їх критикувати. Наперед хочу сказати те, що я далеко не успішна людина, так як в своїх 22 роки не зміг чогось добитись, але все наступне, про що я писатиму - просто допомагають мені прожити цей день. Отож тайм менеджмент і життя поза межами місць праці моїми очима.
Якщо заритись у Велику книгу Вікіпедії - ми чітко отримаємо таке трактування поняття тайм менеджменту, як "(від англ. me management) – сукупність методик оптимальної організації для виконання поточних задач, проектів та календарних подій.". І все звучить правильно, але для більшості це лиш те, що можна використати тільки на роботі. Це в прямому сенсі ефективно і для нашого повсякденного життя. От наприклад. Коли ви прокидаєтесь зранку, які ваші думки? Хтось скаже - я ще поспав, хтось швиденько вмикає комп`ютер і дивиться новини на фейсбуці, хтось вмикає телевізор, ну а хтось ставить перед собою завдання, що потрібно зробити те і те. І знову ж знайдуться ті, які скажуть, а що робити? Я більше нічого не вмію, окрім роботи. І це дуже сумно, оскільки кожен може знайти якесь заняття, яке заставить ввечері сказати собі - "Сьогодні я це зробив(ла)". І тільки тоді коли ви скажете, собі що ви сьогодні зробили бодай дві справи - ви зможете спокійно заснути, знаючи те, що цей день прожили не дарма. Але попри те, є певний аспект, який часто також тісно пов'язують з місцем роботи - це мотивація. Відкривши знову ж книгу Вікіпедії - ми побачимо два пояснення мотивації і на мою думку будь-де можна використовувати перше твердження - "(з лат. movere) — спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, керуючий поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби. Мотивація — це те, що знаходиться в людини "всередині". Якщо людина мотивована, її задоволення від роботи обов'язково призведе до гарного результату." Отже, в першу чергу - це спонукання до дії, найважливіше підкреслення того, як я проживу цей день. Якщо я хочу радіти цьому дню, я буду робити все, щоб я ввечері був щасливим,і це моя мотивація.
Наступним важливим пунктом який не дає нам повноцінно радіти життю - релігія. Нічого не подумайте зайвого і нехай мене простять віруючі. Проти релігії я нічого не маю і нічого не маю проти їх існування. Існують - хай собі існують. Я по особистим поглядам агностицист і дотримуюсь цієї нейтральної точки. Але в чому суть цього пункту, зараз поясню. Всі ми прекрасно знаємо коли і які свята відбуваються і більшість людей в ці дні вирішують нічого не робити. Для чого? Сьогодні велике свято і сьогодні потрібно відпочити. Відкриємо календар і побачимо що свято в нас кожен день, а це значить, що це рай для будь якого ледачого, ось як, наприклад, для одного з моєї родини. Але направду це не для мене навіть по тій простій причині, що я рідко орієнтуюсь в днях, за числа я взагалі мовчу. Тому я зранку прокидаюсь і якщо я не йду на роботу - в мене завжди знайдеться ряд того, що потрібно зробити. Для прикладу зробити велике прибирання в кімнаті. Здавалось би - що таке прибирання, так? Ну але погодьтесь, що завтра в вас можуть виникнути інші важливі справи і кімната буде ще більш бруднішою, а прибрати не буде коли і все, вчорашній день пройшов і тепер немає коли прибратись.
Ще одним актуальним серед людства моментом є те, що я нічого не буду робити, бо мене болить голова, я захворів і в мене температура. Чудова відповідь для того, щоб нічого не робити. Але попри те, бувають моменти, коли справді людина не здатна добре реагувати і щось вирішувати, тому ми ці моменти зараз не враховуємо. Ми рахуємо ті моменти, коли людина здатна щось зробити. Отже, коли в нас є температура - це не ознака того, що ми повинні залізти хутчіше в ліжко і там сидіти цілий день, вигріваючись - це вас до кращого нічого не приведе (про це говорять навіть лікарі). Регулярне провітрювання кімнати, вихід на 10 хвилин на балкон чи на вулицю призведе до вдвічі кращого результату, ніж ви лежатимете на одному місці. Рух - це життя, як кажуть всі спортсмени. І тому от поки ви хворієте, чи в вас болить голова - ви також зможете зробити хоч одну але хорошу справу. Концентрація уваги на болі призведе до ще більшого болю і це важливо пам'ятати.
Рідні. Рідні, а особливо старше покоління, часто критикують наші діяння і ми не робимо того чи іншого, бо рідні кажуть то погано, от дивись як в мене було. Ніколи, ніколи не впадайте в ці слова. Ви не ваші рідні і в вас не буде такої ж ситуації як у ваших рідних (за виключенням, якщо не займаєтесь злочинними справами). Тому знайте - скільки людей в світі - стільки і ситуацій, думок і ряд причин вирішення. Проаналізуйте все, але вчиніть по своєму, оскільки це ваше життя і вам вирішувати як жити. Ваші рідні за вас не живуть і за вас відповідати не будуть, коли щось буде не так.
Направду такий список може доповнити кожен з свого життєвого досвіду і не зважаючи на те, який в кого вік. Навіть 14-ти літній хлопчик чи дівчинка можуть сказати більше ніж, людина, яка прожила ціле життя. І направду великою помилкою є те, коли нам старші кажуть - "Ти ще малий і зелений, нічого не розумієш в цьому житті", оскільки повторююсь в кожного є своє життя і в кожного свій світ, інший ніж у мене чи вас. Тому не варто відрікати їх слів. Все, що написав вище - це такі актуальні теми, які зустрічав за довгий період від інших і всі вони є складовими в нашому життєвому тайм менеджменті поза межами роботи. Якщо щось випадає - ви будете засмучені, оскільки через те "щось" ви могли б зробити ще одну справу, але ви її не зробили. Надійтесь лиш на себе, вірте в себе, плануйте день і завжди будьте мотивовані тим, що настане вечір і ви запитаєте себе знову - "А що я зробив(ла)сьогодні?" І бійтесь того моменту, коли вам не буде чого сказати, оскільки день пройдений марно, а його не вернути. Ви запитаєте, а як щодо відпочинку? Людина повинна відпочити. Хочу сказати те, що відпочинок за телевізором, чи в соц мережах - це дарма втрачений час. Ви можете витратити не велику суму грошей, але кудись відправитись, наприклад у похід і це буде вашою справою - ви отримали задоволення, відпочили, побачили щось нове, зустріли нових друзів, обмінялись інформацією і ось бачите скільки всього може статись за всього лиш один відпочинок. Всіх грошей не заробити і їх ніколи не потрібно жаліти. Життя одне і нам потрібно його прожити добре, щоб за років 20 було про що поговорити.
І на кінець хочу сказати те, що не хотів би когось образити в цій статті, чи висвітлити когось. Ні! Я хоч і критикую навколишнє, все ж хочу допомогти всім. В кожного є своя думка і кожен думає сам, як йому прожити цей день. Я поділився тими поглядами, якими живу і нікому не нав'язую нічого. Якщо хочете спробувати - спробуйте зробити так. В будь-якому варіанті в вас вийде по іншому, але пам'ятайте одне, що рано чи пізно ви собі задасте таке питання, що я зробив за це рік, за цих 10-20 років, і врешті що я зробив протягом життя...? Але все ж то починається з одного дня...


Використані цитати мотивації і тайм менеджменту взяті з джерела Вікіпедії.

???? ????????? ??????: 14 u 2014
18px
Шрифт
Вигляд
Прокручування
A- A+ 18px
Roboto Slab
Open Sans
Noto Serif
PT Sans
1.6
0px
Повільно
A