Уляна . 5 міс / Оновлено

я заздрю.

Вірш / Інше

немає в мені іскри,

немає поетичних думок,

лягаючої рими самої по собі.

є біль, є страждання, є заздрість…

заздрість не думкам, не таланту,

заздрість сміливості, гордості, гучності… подаванню себе.

я замкнута, замкнуті й мої думки,

немов двері в дитинстві підперті віником,

і голос дитячий, зляканий, сумний: «мами немає вдома».

найбільш щільно закриті вони.

в кожнім творі моїм є саме ці страшні, таланні  «вони»,

немов весна ніколи не настане,

і буде повторюватись цей силует холодного мрамору,

холодної латині.

можливо, так і потрібно?

є зима й літо,

є Бальзак й Наполеон,

в світі є сонце, є й місяць.

місяць не світить, він відбиває промені.

можливо, мені судилося тільки відбивати чиюсь славу?

бути не повноцінною,...

холодною.

всі не люблять зиму,

всі шукають тепло,

ніхто не радий бути в моїй шкурі, бути мною.

сидіти в мглі, ... шукати свого Наполеона…

ніколи не вийде світити мені, я не гожусь на цю роль.

більш незграбної людини не бачили,

ні дзеркала,

ні тумби.

най іронічнішим є те, що наділили мене тим же,

чим і сонце,

в мене є все, що і у нього.

не вистачає тільки сміливості, сили волі…

хіба вони існують?

хтось їх бачив?

я атеїст,

не вірю в те, чого не відчуваю, не бачу й не знаю.

сміливість — це не мій бог,

не мій царь, король,

це місце займає думка,

глибина й розум.

нажаль, з цим володарем я не добʼюсь слави, популярності.

я лише добʼюсь занудства.

нікого не цікавлять всезнайки,

всім подавай харизму,

вони готові відрами жувати її.

а як же думка?

хіба всі вони:

поети, науковці, новатори,

для цього жили на землі?

ніколи харизма не зробила науку,

не вилікувала людину,

це лише хороший придаток до розуму.

я заздрю.

Дата написання : 29 Грудень 2025

A