13.08.2025 2.0
Проза / Психологія і відносиниСкажи мені відверто... колись ця квартира стане тобі домом?
А що таке дім взагалі?
Це стіни, атмосфера, чи люди?
Що це для тебе?
Мабуть ось це відчуття, відчуття: ``Я хочу туди повернутись``.
Мабуть це те відчуття, коли попри усе, що трапилось, хтось буде чекати тебе в якійсь маленькій коробці, схожій на сотні інших коробок, в яких живуть люди.
Я не певен, що ці стіни, атмосферу чи людей я можу назвати додом... Я не хочу сюди повертатись. Єдине, що тримає мене в ньому, це моя кішка.
Вона єдина істота, яка взагалі мене тут тримає.
Її тепло, її присутність це те, що я дійсно потребую і коли важко, і коли добре.
На жаль, кішки довго не живуть. Люди насправді також.
Я так і не навчився жити без тебе, діду. Я так і не навчився просто не пам`ятати. Я боюсь забути твоє лице. Я боюсь, сказати комусь наскільки я за тобою сумую, бо мене не зрозуміють... Йде чорт забирай 6 рік... Біль все ще не вщух. Ти все ще мені болиш і ниєш, наче разом з тобою в могилу поклали частинку мене. Важливу частинку. Вкрай важливу.
Мені ніколи не полюбити як ти, ніколи не отримати такої любові.
Мені ніколи не стати гідним тебе і твого тепла, а навіть якщо і стану, то це безсенсово, бо ти цього не побачиш.
На жаль, не вірю в Бога, не вірю в загробне життя, не вірю, що ти бачиш мої страждання, здобутки і все все все, що я роблю і думаю.
Хотілось би, хотілось би прийти у церкву помолитись за твій спокій і сказати, як я тебе люблю і любитиму.
Але в християнстві не можна сильно тужити, бо покійнику буде зле на тому світі. Та й церкв я не переношу через задуху...
Ось так і живу, діду, цілих 6 років без тебе...