альтер
Оповідання / Психологія і відносини“Коли підходиш до темряви — вона стає світлішою”.
Саме про це подумала Дівчинка-Сяйво, коли вчергове побачила безпросвітну темінь за рогом будинку.
Власне, так її не кликав ніхто, просто сама собі придумала. І тільки я називала її так, але ж вона цього ніколи не чула.
Я так називала її з тих самих пір, коли про неї вперше хтось із друзів згадав в нашій компанії. Так, останнім часом нас доволі багато пов´язувало.
Періодично ми, навіть, заочно перетинались в розповідях друзів.
І зазвичай нас всі порівнювали чи проводили якісь, незрозумілі для мене, аналогії. В мене було непереборне бажання колись таки з нею зустрітися і в якийсь момент, я, навіть, їй написала... І отримала відповідь. Вона писала, що хотіла би поспілкуватись, оскільки також багато про мене чула, і непогано було би нарешті познайомитися.
Але тепер мова не про те.
Дівчинка-Сяйво йшла після важкого вечора додому. Вся запецькана масними і чужими пальцями, розбита і спустошена. Вона була стомлена в трипизди і думала лише про темряву, яку вгледіла на розі.
Якби мені хтось сказав, що вона просто хоче, щоб ця темінь її поглинула - я би повірила. Бо це було дійсно так. Дівчинка-Сяйво справді хотіла влитися в безпросвітність, в тягучу нафту пустки, розчинитися в ній, стати нічим. Тому завидівши цю можливість — прискорила крок.
``Сукасукасука, дааааавааааай, забери мене! втопи! - істерично ловила хвости думок вона, наближаючись до тіні, яку кидав згорблений ліхтар. Але за ним, де здавалось була безодня — вимальовувався кривий тротуар, наот`єбісь побілені стовбури дерев та ями під ногами... Дівчинка-Сяйво нервувала і, здавалося, була за крок до психозу. Вона прискорила крок і за кілька митей вже зірвалась на біг, проте темрява розступалась і погляд вирізняв лише порепаний асфальт та кособокі бордюри.
Так, можливо, мені і хотілось її зупинити в той момент, але насправді вона ще не була готова до цього. Дівчинка бігла з усіх сил далі, задихаючись та збиваючи передки своїх темно-вишневих “мартінів”. Бігла так, що віднімало ноги і кололо в боку, а серце стукотіло десь аж в гортані. Бігла так, шо темніло в очах.
Та в якийсь момент вона почала збавляти темп, бо ноги майже не несли і біль в скронях почав заливати лавою притуплену свідомість. Вона витратила на цей біг всі сили, які лишалися в стомленому тілі, тому вишневі черевики все рідше і важче торкались асфальту.
Дівчинка-Сяйво перейшла на швидкий крок. Вона була розумничкою і знала, що після таких ривків не можна різко зупинятись, оскільки серце могло би зробити таку ж зупинку... Відхекуючись, вона роззирнулась навколо. Темрява відступала, коли вона робила хоч якийсь порух.
Це і був той самий момент — мить нашого знайомства.
- Оль, ти розумієш? - я вийшла з-за дерева, біля якого вона стояла, опершись.
Дівчинка-Сяйво здригнулась і втупившись в мене поглядом, мовчки кивнула.
- Вибач, що так довго не випадало нагоди зустрітися... - мені не було соромно через це. Я просто знала, що мала би раніше вийти з нею на контакт.
- куди я не піду — темрява буде поряд? - захоркано видавила вона.
- так, але не ближче, ніж на крок, — я не знала що ще сказати цій дівчинці, з якої, попри всі брудні сліди на тілі, лилося Світло.
- а ти? - вона кинула на мене зеленооким поглядом.
- а я завжди з тобою...
- не ближче, ніж на крок?
Я мовчки усміхнулася і пригладила темне волосся.
- але ж... - вона розгублена подивилась знову мені і обличчя, — хіба ти — не я?
Вона не бачила мою руку, яка торкнулась її долоні.
Звісно, адже темрява від неї завжди за крок.