Сага про Рагнара Безштанька
Вірш / ГуморРагнар був вікінгом завзятим,
Кидався в битви без страху.
І ворогів рубив проклятих,
Які траплялись на шляху.
Він смерті зовсім не боявся,
Бо знав: якщо з мечем паде,
То мрії всі його здійсняться:
Він у Вальгаллу попаде.
Там кухар Андхрімнір готує
Смачного вепра в казанку.
І молоком хмільним частує
Присутніх всіх коза Хейдрум.
Рагнар там буде пирувати
З богами за столом одним,
А у перервах воювати
Чи мацати цнотливих дів.
Нарешті Одіна старого
Побачить, ріг підніме з ним.
І може, навіть, сам бог грому
Дасть потриматись за Мйольнір…
З такими мріями Рогнарко
Йшов на дракарі за моря,
Де простягалася фіранка
З туманів – це була земля,
Яка Нортумбрією звалась,
Заможний християнський край.
Там завжди вікінгам вдавалось,
Вхопити щедрий «каравай».
І от дракар причалив, тільки
Світ сутінки вже огорнули.
На ранок вирішили вийти,
А зараз табір розгорнули.
Поки товариші всі спали,
Рагнар очей зімкнуть не міг.
Бо пузо знизу розпирало –
Мабуть, несвіже м’ясо з’їв.
Коли терпіть не стало сили,
Й живіт, немов гарбуз, тріщав.
Рагнар схопився й, як на крилах,
Побіг та і засів в кущах.
Тільки зробив ту «чорну справу»,
Штани не встиг навіть вдягти,
Як чує, хтось підходить ззаду.
То ж християнськії сини!
Хотіли вікінгів зненацька
Застати, поки ті хропіли
І перебити всіх. На щастя,
Рагнар не спав, тому щосили
Мечем своїм почав рубати
(Його з собою взяв «на діло»)
І штабелями укладати
Став ворогів герой уміло.
Вже трьох чи чотирьох дістав
Його клинок. А потім стрімко
У штанях вікінг заплутав,
Які бовтались на гомілках.
Упав герой, й тієї ж миті
Отримав в серце він удар.
Світ зник в червонім оксамиті.
Отак і помер наш Рагнар.
І як у «Едді» обіцяли,
Валькірії злетілись зразу,
Під руки воїна узяли
Та у Вальгаллу першим класом
Доставили Рагнара хутко.
Відкрились двері – світло ллється.
Застільні звуки стало чутно,
Хтось щось розказує, сміється.
Від щастя вікінг ледь при тямі
Зайшов у двері, і одразу
Всі змовкли голоси у залі,
Як за чиїмсь німим наказом.
А за хвилину дружний регіт
Роздався із кутків усіх.
Бо кожен із гостей угледів:
Стоїть новенький без штанів!
Регочуть воїни з богами,
Сміється вепр в казанку,
Ірже, хитаючи рогами,
Олень Ейктюрнір на даху.
Від сорому хоч провались
В Гельгейм Рагнар уже хотів.
Руками намагавсь прикритись
І як томат почервонів.
А боги все не припиняли
З нього сміятись, Тор кричить:
«Ви б хоч пелюстку йому дали,
Цюцюрку щоб малу прикрить!»
«Яку пелюстку? Тут і голки
Буде достатньо!» – підхопив
Колеги жарт бешкетник Локі.
І натовп знов зареготів.
Ще довго би могли знущатись
Над бідним воїном вальгальці.
Та тут слова, мов грім, роздались:
«А ну ж бо припиніть, поганці!»
Незнано звідки дід узявся:
Кремезний та з єдиним оком.
«То Одін!» — вікінг здогадався.
А той продовжував: «Жорстоко
Смієтесь ви, а чи відомо,
Що цей герой урятував
Своїх братів та вмить свідомо
За них життя своє віддав?
Якби не він, всіх перебили.
А завдяки цьому хлопу,
Їх звуки бою розбудили.
Так відсіч дали ворогу.
Тож цей герой гідний не жартів,
А шани вічної напевно.
Тому посуньтесь хутко, браття,
Займе він місце біля мене».
Тепер Рагнар сидить на лаві
Своїм геройським голим задом.
Та, як і мріяв, у Вальгаллі
Він бенкетує вічність радо.
І хоч боги тишком регочуть,
Хтось і «безштаньком» називає.
Рагнар не злий, бо знає точно:
Сам Одін його поважає!