Дівчина без поїзда
Проза / ІншеВона зовсім змерзла. Підняла комірець плаща, закривши беззахисну шию. Проте вітер все одно зацікавлено зазирав під комір, торкаючи холодом її застуджене горло.
Вона стояла безпорадна. Одна. На залізничній станції десь у міжліссі. Друзі сказали їй, що вона зможе сісти тут на свій потяг. Звісно, друзям вірять. От і вона повірила. І чекає. Терпляче чекає вже не першу годину.
Не один поїзд уже проплив повз неї, підморгуючи щілинами між вагонами. Деякі зупиняються, випускаючи пасажирів і приймаючи на зміну їм інших.
На станції іноді з’являються люди, чекають, їдуть. Лиш вона не їде. Вперто чекає свого поїзда. Він же має коли-небудь приїхати!
– А-а-а… То це ти – дівчина без поїзда? – раптом чує голос десь із-за спини і здригається. Повертає голову і бачить сивого дідка у старій куфайці. Її очі округлюються.
– Я чув, що сьогодні тут стоятиме дівчина і чекатиме свого поїзда. Але його нема! Не існує поїзда, на який ти так старанно чекаєш!
Шокована дівчина мовчить, а потім усе-таки вичавлює із себе:
– А звідки Ви знаєте?
– Звідки знаю – це не важливо. Важливо те, що ти дарма чекаєш. Сідай на будь-який – їх багато. Усе ж кудись доїдеш.
Дівчина дивиться на колію, де здалеку чути шум від якогось потяга. Обертається до дідка, а дідка нема…
Поїзд наближається. Не її. Пропливає повз неї, спиняє свою гуркітливу ходу. Відчиняються двері. Виходять декілька людей.
– Дівчино, ви заходите? – гукає провідниця до тієї, що геть змерзла, зневірилась і розгубилась. Вона вагається, а тоді відповідає:
– Ні, це не мій потяг.
– Гаразд. – Провідниця зачиняє сходи. Поїзд повільно рушає. І скоро зникає за поворотом.
Дівчину починає душити жаль за цим поїздом – це була її можливість виїхати з цього глухого, безлюдного, застудженого вітрами місця. Невідомо, коли буде наступний потяг…
«А чому мого поїзда нема?»
Зрештою, кому більше вірити: друзям чи загадковому дідку?
Ні! Звісно ж, друзям! Які можуть бути сумніви?!
Вона сідає на стару брудну лавку і обіймає себе руками – хоч якось зігрітися. Кладе голову на руки. Втома від чекання тягне її свідомість у сон. І їй стає тепло і затишно. Дрімота зводить будиночок над її смутком…
– Дівчино! Вам, часом, не на наш поїзд? – сиплються камінці чийогось голосу у шибки її сну. І один із них розбиває скло, від чого дівчина прокидається.
– Що ви кажете?
– Вам не на наш поїзд?
Дівчина дивиться на табличку і, ще не вірячи в справжність того, що відбувається, каже:
– Так! На ваш!
Схоплюється і залітає у вагон.
– Бачите, як добре. А я дивлюся: дівчина якась спить на станції. Думаю: а раптом вона саме на цей потяг чекала і заснула? А він лиш раз на добу. І сьогодні ми дуже спізнилися: була аварія, поїзд попереду нас зійшов з рейок, і ми чекали, поки все там вирішать. Ви, мабуть, довго чекали? Бачу, що змерзла. Зараз вип’єте гарячого чаю, зігрієтесь… Ну, не плачте уже, все вже гаразд… Все гаразд…